Powiat
Nowosądecki

 

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 

Fundacja
Będzie Dobrze

 

Facebook

 

 

 

 Nasz Instagram

 

 

 Nasz blog

22 październik

JESIENNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE

POD HASŁEM

 „RAJSKI OGRÓD”

motyw w malarstwie, rysunku i fotografii

 

REALIZOWANE ZAGADNIENIA:

  • Obserwacja, określanie cech obiektów bliższych i dalszych.
  • Zagadnienie przestrzeni i środków wyrazu artystycznego.
  • Określenie kształtu i proporcji.
  • Kompozycja, równowaga w obrazie i fotografii.
  • Wpływ oświetlenia na odbiór barwy.
  • Walor barw i kontrast światła

 

WARSZTATY „ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ RAZ W TYGODNIU W OKRESIE OD PAŹDZIERNIKA DO LISTOPADA 2017R

14 październik

KAJTUŚ CZARODZIEJ”

WIDOWISKO ARTYSTYCZNE

 

Na przełomie września i października w ramach warsztatów pt. „Stwórzmy teatr a pojawią się aktorzy” prowadzonego przez pracownie plastyczna „Pod Gargulcem” Internatu Międzyszkolne w Starym Sączu realizowane było widowisko artystycznego na podstawie książki Janusza Korczaka „Kajtuś Czarodziej”.

Premiera spektaklu odbyła się 12.10.2017 r w siedzibie Internatu Międzyszkolne w Starym Sączu. Widowisko uświetniło Powiatowe Obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej.

„Kajtuś Czarodziej’ to realizacja będącą syntezą różnych sztuk pięknych tj muzyka, ,malarstwo, taniec, film wykraczającą poza sferę świata ziemskiego. Opowieść o wyobraźni, o kłopotach związanych z ulepszaniem świata, o marzeniach spełnionych, tych, które się mają spełnić i także o dorastaniu.

W spektaklu wzięli udział:

Narrator-Zachwieja Katarzyna

Wróżka-Drozd Roksana

Dziennikarka-Krzywonos Aleksandra

Kajtuś-Karpiel Piotr

Scenografia multimedialna: Krzyszkowski Rafał

Obsługa techniczna: Mastalski Grzegorz, Cop Bartosz

Opiekun zespołu: Małgorzata Tarsa Bielak

 zobacz zdjęcia

 

5 październik

JESIENNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE

POD HASŁEM

„RĘKODZIEŁO Z PAPIERU”

aranżacja wnętrza  internatu, motyw scenografii

 

W aranżacji wnętrz  lub scenografii ważny jest każdy drobiazg. Dzięki odrobinie wyobraźni z łatwością wyczarujesz oryginalne ozdoby z papieru! Odkrywasz nowe inspiracje!

 

W październiku 2017 r. w Internatu Międzyszkolne w Starym Sączu odbywały się warsztaty plastyczne pod hasłem „Rękodzieło z Papieru”. Warsztaty zorganizowane były przez działającą w placówce pracownie plastyczną „Pod Gargulcem”

Dzięki warsztatom wychowankowie mieli możliwość poznać dawne rękodzieło ludowe oraz wykazać się swoimi zdolnościami i pomysłowością.

Podczas spotkań uczestnicy mieli okazję poznać różne techniki i sposoby wykonywania kwiatów, od tych prostych do trudniejszych i wymagających więcej czasu i cierpliwości. Należy jednak pamiętać ze bibuła, papier to nie tylko kwiaty, ale również możliwość tworzenia ciekawych i nietuzinkowych scenografii.

Efekty naszej pracy można było zobaczyć podczas Powiatowych Obchodów Dnia Komisji Edukacji Narodowej które odbyły się dnia 12.10.2017r w siedzibie naszej placówki.

Wrzesień 2017

WYSTAWA MALARSTWA CZŁONKÓW KLUBU MALARZY ZPAP OKRĘGU KRAKOWSKIEGO

 

Z miłości do malarstwa oraz ogromnej pasji do sztuki  prawie każdego roku jesteśmy organizatorami Plenerów Malarskich Klubu Malarzy ZPAP Okręgu Krakowskiego

Na przełomie października i listopada w siedzibie Internatu Międzyszkolne w Starym Sączu możecie Państwo podziwiać dotychczasowe prace artystów, które zostawili w podziękowaniach za organizację pobytów .

Odwiedzający nas artyści poprzez swoje działania dają możliwość rozwoju zainteresowań estetycznych przez które rozumie się zdolność dostrzegania i przeżywania wszelkiego piękna: przyrody, wytworów ludzkiej pracy i działalności twórczej, a zwłaszcza dzieł sztuki oraz zamiłowania do uprawiania tej formy aktywności .

Nowe foto

Galeria